Wybieramy konto bankowe

Na co zwrócić największą uwagę?

Wróć do strony głównej

1. Porównanie opcji kart debetowych i programów nagród

Jeśli chodzi o programy partnerskie czy rabatowe oferowane do kont, ważne jest, aby porównać wszystkie dostępne opcje. Zacznij od sprawdzenia co najczęściej kupujesz i porównaj to z nagrodami do konta. Niektóre banki mogą oferować konkurencyjne rabaty zakupowe w wybranych punktach (sklepy, stacje benzynowe, linie lotnicze), inne mogą oferować korzystne programy punktowe (system payback, itp.), a jeszcze inne proponują jednorazowe kupony lub zwroty gotówki.

Warto sprawdzić wszelkie ukryte opłaty, które mogą być związane z niektórymi programami, takie jak opłaty cykliczne za używanie karty lub limity wypłat z bankomatów. Pamiętaj, aby przeczytać drobny druk i zrozumieć cechy i korzyści każdej karty przed podjęciem ostatecznej decyzji. Gdy np. jesteś zapalonym podróżnikiem, poszukaj kart i programów, które znoszą opłaty za transakcje zagraniczne oraz dają profity związane z poróżowaniem. Na koniec, nie zapomnij sprawdzić opinii i ocen od klientów, którzy już korzystają z wybranych przez Ciebie produktów. To może być świetny sposób na lepsze zrozumienie tego, co inni ludzie myślą o danej opcji.


zakupy online


2. Czego szukać w dodatkach do konta i jak zmaksymalizować zysk

Szukając dodatków do konta, ważne jest, aby rozważyć różne korzyści, które one oferują. Programy partnerskie to świetna opcja dla tych, którzy chcą zarabiać „na boku”. Kupując określone produkty lub usługi możesz w ten sposób uzyskać zniżki na następne lub punkty lojalnościowe.

Natychmiastowe zniżki na zakupy lub bony, oferowane przy założeniu konta, mogą pomóc zaoszczędzić pieniądze, a oferty typu „cash back” mogą zapewnić dodatkowe oszczędności.

Zniżki na loty i paliwo mogą pomóc znacznie obniżyć koszty podróży. Aby zmaksymalizować zysk z tych dodatków, szukaj takich, które oferują największą wartość pod względem rabatów, zwrotu gotówki i innych zachęt, które zapewniają.

Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji, porównać różne konta i dzięki temu uzyskać najlepszą możliwą ofertę.